Boże Narodzenie w stylu handmade, czyli oryginalne pomysły na własnoręcznie wykonane ozdoby świąteczne

Święta Bożego Narodzenia to czas niezwykle magiczny czas. Odpowiedni wystrój domu, choinki czy stołu wigilijnego buduje niesamowicie piękną atmosferę. Mimo ogromu przygotowań, jakie wiążą się z tym świętem, warto zadbać o dekoracje świąteczne. W galeriach handlowych znajdziemy mnóstwo sklepów oferujących różnorodne ozdoby. Jeśli jednak nie chcemy kupować gotowych rozwiązań, możemy wykonać je własnoręcznie. Warto pamiętać, że samodzielne wykonanie ozdób dostarczy więcej radości i satysfakcji, a nasi najbliżsi z pewnością docenią naszą pomysłowość. 

Świąteczny stroik

Oprócz tradycyjnego białego obrusu i zestawu 12 dań nieodłącznym elementem wystroju jest świąteczny stroik. Aby go wykonać, potrzebne są gałązki iglaków lub ostrokrzewu, kilka szyszek, świeczki i małe bombki. Jeśli chcemy cieszyć się dłużej naszą dekoracją, konieczny będzie zakup gąbki florystycznej. Dzięki wilgotności, jaką utrzymuje, gałązki świerku nie będą gubić igieł. Gąbkę można umieścić w donicy lub innym ozdobnym pojemniku, który posłuży za podstawę stroiku. Na środku umieszczamy świecę lub kilka świec pamiętając o ich stabilizacji. Możemy do tego celu wykorzystać małe świeczniki. Całość dekorujemy szyszkami, bombkami lub innymi świątecznymi ozdobami w zależności od naszego gustu. Aby kompozycja nabrała mieniących się kolorów, możemy użyć brokatu w sprayu lub sztucznego śniegu i spryskać nim gałązki świerku.

Srebrno-biała choinka

Choinkę można ozdobić na wiele sposobów. To, czy zachowamy kolorystykę, czy też nie zależy tylko od nas. Ostatnio bardzo popularne stało się, ubieranie choinek opierając się na dwóch lub trzech kolorach. Jeśli planujemy przygotować naszą choinkę w konkretnym stylu, warto zwrócić uwagę na to już podczas jej zakupu. Niezwykle proste do ręcznego wykonania są ozdoby z białego papieru takie jak rozeta czy popularny łańcuch. Hitem okazały się też ażurowe bombki. Do ich wykonania potrzebujemy biały sznurek, klej, balony i oliwkę kosmetyczną. W pierwszej kolejności dmuchamy balon do rozmiarów przypominających bombkę, a następnie smarujemy jego powierzchnię oliwką. W kolejnym kroku balon owijamy wcześniej namoczonym w kleju sznurkiem i odstawiamy do całkowitego wyschnięcia. Po upływie czasu przebijamy balon i wyciągamy go między sznurkami. Jeśli podczas tej czynności bombka ulegnie zdeformowaniu, możemy przywrócić jej kształt naginając ją.

Kolejnym pomysłem na wykonanie bombek jest ich zrobienie z filcu i kilku koralików. Wystarczy pociąć filc w paski o równej szerokości, a następnie przy pomocy igły i nitki nawlec na przemian koraliki i filc zaczynając i kończąc na koralikach. W ten sposób formujemy kształt małej choineczki.

Bardzo popularne stało się też zawieszanie szyszek na choince. Aby służyły nam one jako ozdoba, wystarczy pomalować je farbą w sprayu, w srebrnym kolorze. Po wyschnięciu za pomocą kleju na gorąco trzeba przykleić sznurki. Dla jeszcze lepszego efektu wizualnego dobrze jest umieścić u nasady szyszki, małe kokardki zawiązane z wąskiej ozdobnej tasiemki.

Ozdoby z pomarańczy i goździków

Nic nie tworzy bardziej świątecznej atmosfery jak unoszący się w powietrzu zapach pomarańczy i goździków. Do zrobienia efektownych dekoracji najlepiej nadawać się będą pomarańcze z grubą skórką. Po ich wcześniejszym umyciu i osuszeniu malujemy na nich flamastrem świąteczny wzór. Następnie za pomocą wykałaczki robimy dziurki, w które następnie wkładamy goździki. Tak ozdobione pomarańcze z pewnością będą oryginalną ozdobą na świątecznym stole.

Ozdoby wykonane własnoręcznie w przedstawiony powyżej sposób bez wątpienia dodadzą naszemu wnętrzu świątecznej magii i sprawią, że będą one niezapomniane.

MLA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *