Czy warto zainwestować w fotochromowe okulary korekcyjne? Sprawdzamy!

Wiele ludzi musi korzystać z okularów, ponieważ mają wadę wzroku, która tego wymaga. Można nosić klasyczne okulary z typowymi szkłami, ale można zdecydować się na inną opcję i wybrać okulary, które nie tylko poprawiają ostrość widzenia, ale również reagują na natężenie światła. Dzięki temu uniknie się konieczności noszenia drugiej pary okularów słonecznych, co czasami może być kłopotliwe. Można wybrać fotochromy czyli „dwie pary okularów w jednej oprawce”.

Fotochromowe okulary korekcyjne – co to takiego?

Fotochromy to okulary, które inteligentnie reagują na natężenie światła. Pod wpływem energii słonecznej zmienia się zabarwienie okularów. Dzięki temu do oczu zawsze dochodzi optymalna ilość światła. Można to zaobserwować, wychodząc na słońce, okulary momentalnie przyciemnią się. Po wejście w cień czy do ciemnego pomieszczenia, okulary z powrotem staną się przezroczyste. Ten drugi proces trwa trochę dłużej, soczewki mogą odbarwiać się do kilku minut. Dzięki tej właściwości fotochromy chronią oczy przez nieprzyjemnym efektem porażenia słonecznego.

Zalety fotochromowych okularów korekcyjnych

Okulary fotochromowe to bardzo dobry wybór do ochrony i korekcji wzroku.  Chronią oczy przed szkodliwym promenowaniem  UVA i UVB oraz nadmiernym światłem. Okulary chronią oczy zawsze, niezależnie czy są zabarwione, czy przezroczyste. Takiej funkcji nie mają tradycyjne szkła. Są wielofunkcyjne, ponieważ zastępują okulary przeciwsłoneczne, są użyteczne zarówno na wewnątrz pomieszczeń, jak i na zewnątrz. Są dobrym rozwiązaniem dla osób, które uprawiają sport na świeżym powietrzu, dużo spacerują, ale także kierują samochodem. Zapewniają dużo wygodę. Warto dodać, że szkła fotochromowe są trwalsze niż szkła tradycyjne. Okuliście zalecają fotochromy dla osób, które cierpią na nadwrażliwość na światło, mają inne choroby oczu. Są idealne dla osób, którym oczy łzawią przy kontakcie z mocniejszym światłem. Tego typu okulary będą działały niczym balsam dla oczu, zapewnią 100% ochrony dla wrażliwych oczu.

Okulary fotochromowe mają wiele zalet, co czyni je bardzo atrakcyjnymi i wartymi wypróbowania. Za wadę można uznać to, że  proces ich przyciemniania i ponownego rozjaśniania zajmuje kilka minut. Ale trzeba się do tego przyzwyczaić. Mimo że ich cena jest nieco wyższa niż klasycznych, warto zdecydować się na zakup fotochromów. Zapewniają dużą wygodę, nie trzeba pamiętać o konieczności posiadania drugiej pary okularów. Nie trzeba zmieniać okularów, wychodząc z pomieszczenia na zewnątrz i odwrotnie. To bardzo wygodne, zwłaszcza dla ludzi młodych, którzy żyją w biegu. Okulary tego typu można dobrać w wielu wzorach, kolorach, można dopasować je do każdego rodzaju oprawek i niemal do każdej wady wzroku. Na rynku dostępne są modele, które zabarwiają się nie tylko na typowe kolory jak brąz czy szary. Są też takie, które mogą zabarwiać się na kolor zielony, niebieski, różowy czy fioletowy. To dobra opcja dla młodych ludzi, którzy chcą się wyróżnić. Takie okulary wyglądają stylowo, na pewno osoba je nosząca, nie pozostanie niezauważona.


DTK

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *