Idealna szafa do sypialni – czyli jaka? Design i praktyczne rozwiązanie

W sypialni powinno się znaleźć kilka ważnych mebli. Decydując się na jej remont lub urządzając ją na nowo, trzeba zwrócić uwagę m.in. na dobór idealnej szafy. W sypialni bardzo często przechowujemy różne rzeczy. Dlatego ważne jest zaplanowanie pomieszczenia tak, aby nie było ono nadmiernie zagracone, a sprawiało wrażenie funkcjonalnego i estetycznego.

Jak wybrać idealną szafę do sypialni?

Wybór mebli do sypialni nie jest taki prosty. Wybór szafy to bardzo odpowiedzialna i skomplikowana kwestia. W pierwszej kolejności trzeba wziąć pod uwagę to co chce się w niej pomieścić i jak duże jest pomieszczenie.

W przypadku dużego pokoju, można się zdecydować na pokaźnych rozmiarów mebel, w którym można przechowywać pościel, ubrania, buty, a także szereg innych przedmiotów jak np. dokumenty, albumy ze zdjęciami itd. Takie szafy posiadają wiele półek, dzięki czemu swobodnie można je zagospodarować.

W niewielkiej sypialni sytuacja będzie troszeczkę inna. Jej aranżacja może sprawić nie mały problem. W małym pomieszczeniu można zastosować kilka rozwiązań. Dobrym rozwiązaniem jest szafa narożna, pomoże ona pomieścić wszelkie potrzebne rzeczy.

Bez względu na wielkość pomieszczenia warto zwrócić uwagę na sposób jej wykonania i materiał, z którego ją stworzono. Jest to bardzo ważne, jeżeli chcemy nabyć mebel, który spełni swoje zadanie przez długie lata. Szafa powinna być solidna i trwała. Warto pamiętać, że może ona być narażona na konieczność przestawiania z miejsca na miejsce np. w przypadku przeprowadzki, przemeblowania czy remontu, dlatego musi być dobrze złączona.

Szafa przesuwana – dobre rozwiązanie

Niezwykle popularnym i praktycznym rozwiązaniem jest tzw. szafa przesuwana. Posiada ona drzwi, które nie otwierają się jak w klasycznych modelach, ale są rozsuwane na boki.  Są one zamocowane na specjalnych rolkach, dzięki czemu można je przesuwać w dowolną stronę. Jest to idealny mebel do małych i wąskich pomieszczeń, w których nie ma miejsca na szerokie otwieranie drzwi.

Szafa z lustrem

Wybierając szafę do sypialni, dobrze jest zwrócić uwagę na to, czy ma ona wbudowane lustro. Powinno być ono umieszczone na frontowej stronie drzwi, aby można było dobierać idealny ubiór i przeglądać się przed wyjściem z domu. Lustro ma także drugą, mniej docenianą funkcję. Pozwala ono na optyczne powiększenie przestrzeni, dlatego powinno się je umieścić zwłaszcza w mniejszych sypialniach. Szafa z lustrem jest bardzo praktyczna i elegancka. Wiele osób decyduje się na jej ustawienie np. w przedpokoju lub także w salonie.

Szafy narożne

Jak wspomniano wcześniej dobrym rozwiązaniem dla mniejszych pomieszczeń są szafy narożne. Pozwalają one na maksymalne wykorzystanie dostępnej powierzchni. W narożnych szafach można pomieścić naprawdę wiele rzeczy. Są one bardzo funkcjonalne.

Wybór szafy do sypialni to bardzo trudne zadanie. Dobrze jest wziąć pod uwag wszelkie znaczące kwestie, aby móc się cieszyć funkcjonalnym i ciekawym meblem.

AKU

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *