Kilka słów o bezpiecznym odchudzaniu

Niemal każdy człowiek bez względu na płeć marzy o posiadaniu zgrabnej i szczupłej sylwetki, która stanie się powodem do dumy i zadowolenia. Jednak nie wszyscy mogą pochwalić się idealną figurą, a większość ludzi na co dzień boryka się z licznymi jej niedoskonałościami. Zbyt pełne biodra i masywne uda to zmora wielu pań, a wystający brzuszek skutecznie zaniża samoocenę niejednego mężczyzny.

Dieta cud, czyli jak zrzucić zbędne kilogramy?

Nadwaga i zbyt obfite kształty przyczyniają się do powstawania wielu kompleksów zarówno u kobiet, jak i mężczyzn. Zaniżona samoocena i brak wiary w swoją atrakcyjność spychają ludzi z nadwagą na boczny tor życia towarzyskiego. Dlatego wdrożenie odpowiedniej diety to jeden z podstawowych kroków zmierzających do utraty masy ciała i powrotu do zgrabnej sylwetki. Drastyczne odstawienie większości dotychczas zjadanych pokarmów nie przynosi pożądanych rezultatów bowiem organizm po pewnym czasie nadrabia zaległości i ponownie zwiększa masę ciała. Dlatego znacznie lepiej i bezpieczniej dla zdrowia jest powolne gubienie niechcianych kilogramów, bez efektu jo-jo. Skuteczne w procesie odchudzania jest wypijanie szklanki wody przed każdym posiłkiem, przez co spożywane porcje są znacznie mniejsze, a osoby je zjadające szybciej tracą na wadze. Eliminacja słodyczy i kalorycznych napojów oraz alkoholi jest tutaj niebagatelna, więc warto przyzwyczajać się do ich braku. W ich miejsce musza pojawiać się warzywa i owoce oraz duże ilości niegazowanej wody. Zamiast kolejnej paczki tuczących chipsów warto sięgnąć po apetyczne i zdrowe przekąski, jak pokrojone w słupki marchewki czy talarki jabłek. Ich spożywanie pozytywnie odbije się nie tylko na sylwetce, ale i wyglądzie skóry.

Ruch to zdrowie

W procesie odchudzania nie sama dieta jest wystarczająca, by osiągnąć wymarzone efekty w postaci doskonale wyglądającego ciała. Także systematyczne ćwiczenia fizyczne i różnorodna aktywność są niezbędne do posiadania zgrabnej sylwetki. Każdy przeciwnik ruchu musi zaprzyjaźnić się ze sportem, bo bez niego nie będzie mógł pochwalić się efektami swojej ciężkiej pracy. W okresie jesienno-zimowym warto odwiedzać siłownię, gdzie na różnego rodzaju sprzętach, pod okiem wykwalifikowanego trenera można efektywnie ćwiczyć i zbliżać się do upragnionego celu. Podczas takiej aktywności fizycznej tkanka tłuszczowa ulega spalaniu, a w jej miejsce pojawiają się upragnione mięśnie i jędrne ciało. Po intensywnym ruchu podnosi się hormon szczęścia, co przekłada się na lepszym samopoczuciu osoby ćwiczącej. Wiosną i latem, aktywność fizyczną można z powodzeniem przenieść w plener bowiem sprzyjająca aura i ciepłe powietrze tylko umilają takie ćwiczenia. Śmiało więc należy sięgać po rower, hulajnogi czy piesze wycieczki, które wywierają dobroczynny wpływ na całe ciało człowieka.

Droga do upragnionej szczupłej sylwetki nie jest ani łatwa ani przyjemna i wymaga wielu wyrzeczeń ze strony osoby zmagającej się z nadwagą. Jednak w miarę utraty wagi i osiągania wymarzonego celu, samopoczucie ludzi zmagających się z otyłością lub lekką nadwagą znacząco się poprawia, a zgrabne i jędrne ciało rekompensuje wszystkie dotychczasowe straty i niedogodności.

RFI

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *