Siwe włosy – ukrywać czy nie?

Problem siwych włosów dotyka coraz większą grupę kobiet jak i mężczyzn. Zmiana barwy włosów na szary to już nie jest domena tylko osób starszych, mimo iż bardzo mocno przyzwyczailiśmy się do myślenia iż jest to kwestią upływu lat, z pojawiającymi się w czuprynie kosmykami w odcieniu szarości zmagają się już nawet najmłodsze osoby. Pomijając fakt  starzenia się komórek oraz wysycenia pigmentu w strukturze włosa, przyczyną takiego stanu u młodego pokolenia jest najczęściej stres, styl oraz tempo życia i ilość problemów z jakimi zmagają się osoby. Niektóre zmiany w organizmie są już nieodwracalne, aczkolwiek nie jest to nie możliwe, aby niektóre z nich spróbować zatuszować poprzez rożne zabiegi upiększające.

Ale czy rzeczywiście siwe włosy należy skrupulatnie ukrywać? Wciąż czasami można się spotkać z przekonaniem, szczególnie u zamierzchłych pokoleń, że dla niektórych kobiet włosy w oryginalnej barwie są wizytówką w ich wyglądzie, a pojawienie się szarości jest powodem do wstydu przed starzeniem się, a dla niektórych pań pojawienie się siwych oznak jest udręką, dlatego damskie grono chwyta się różnych opcji jej tuszowania: od nakładania farby na głowę poprzez różne suplementy diety i szampony, które mają na celu „odnowę pigmentu” we włosach. Takich kosmetyków na szczęście jest wiele na rynku w dzisiejszych czasach, ale czy wszystkie są skuteczne w 100%? Co do różnych suplementów diety oraz szamponów na odnowienie kolorytu można by polemizować, jednakże można wysnuć teorię iż chyba najskuteczniejszym i najbardziej znanym sposobem na chwilowe pozbycie się szarych refleksów z czupryny jest farba, a szeroka jej paleta pozwala na wybór koloru jaki się najbardziej podoba. Należy jednak pamiętać o tym, że farbę trzeba nakładać cyklicznie, a sam proces może potencjalnie osłabiać włókna włosa. Inaczej z siwieniem jest w przypadku mężczyzn, pojawienie się siwizny nie jest dużą tragedią, a może być tylko zaletą i dodać sporo uroku. 

Walka z siwizną

Drugą opcją na „walkę z siwizną” od zawsze było wyrywanie szarych włosów na bieżąco, ale czy taki sposób to nie jest walka z wiatrakami? Włosy, zwłaszcza siwe mają to do siebie, iż bardzo lubią szybko odrastać.

Całe szczęście iż w dzisiejszych czasach można się spotkać coraz częściej z szerszym zapatrywaniem na jakość i kolor włosa. Wiele kobiet nie ukrywa swych siwych włosów, można nawet posunąć się do takiego twierdzenia, że jest z tego faktu dumna. W Internecie oraz telewizji można znaleźć różne kampanie z gwiazdami w roli głównej, które obnażają wszelką gamę siwych kosmyków i pokazują, że taki kolor włosów nie musi być wcale tragedią, gdyż wiek, predyspozycje genetyczne nie równają się z pogodą ducha i własnym samopoczuciem. Siwizna może dodać uroku każdej osobie nie zależnie od płci czy wieku.  Dodatkowo panuje trend na siwiznę, a na stronach aukcyjnych roi się od wielu możliwości kupna peruki w takich kolorach, co powoduje że tego typu barwa na głowie nadal jest OK, a odmładzanie się na siłę nigdy nie przynosi zdrowych korzyści dla człowieka. Starzenie się jest naturalnym procesem u ludzi i należy się pogodzić z faktem przemijalności jak również, że nie zawsze będziemy wyglądać idealnie.

KVA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *